Ulubione
Konto
Koszyk

Doctor's Best Benfotiamine Benfotiamina 300 mg 60 Kapsułek

89,90 zł

Sprawdzanie dostępności produktu...

Co to jest Doctor's Best Benfotiamine?

Benfotiamina (S-benzoilotiamino-O-monofosforan) jest syntetyczną pochodną tiaminy (witaminy B1) należącej do rodziny związków znanej jako allitryl. Benfotiamina jest rozpuszczalna w tłuszczu i bardziej biologicznie dostępna i fizjologicznie aktywna niż tiaminę. Benfotiamina pomaga utrzymać zdrowe komórki w obecności glukozy we krwi, zapewnia wsparcie przed stresem oksydacyjnym i wspomaga zdrowe starzenie się

Jak to działa?

Benfotiamina zwiększa poziom tiaminy pirofosforanu tiaminy (TPP), biologicznie czynnego koenzymu tiaminy i stymuluje transketolazę, enzym komórkowy niezbędny do utrzymania normalnych szlaków metabolicznych glukozy. Benfotiamina może znacznie poprawić stan tiaminy, zwłaszcza w porównaniu z regularnymi formami tiaminy. W randomizowanym, podwójnie ślepej próbie krzyżowej porównywaniu biodostępności benfotiaminy do 12 mg monoazotanu tiaminy (najczęstszej formy uzupełniającej witaminy B1) u 12 osób benfotiamina powodowała średnie 5-krotne zwiększenie stężenia tiaminy we krwi niż tiaminy mononitrate. Przy jednoczesnym zwiększeniu stężenia tiaminy w krwinkach czerwonych. Benfotiamina jest przekształcana w S-benzoilotiaminę (przez usunięcie O-monofosforanu przez przewód pokarmowy), który łatwo przechodzi przez komórki jelitowe i przekształca się w tiaminę.

Dlaczego warto wybrać Doctor's Best Benfotiamine?

Benfotiamina jest rozpuszczalna w tłuszczu i bardziej biologicznie dostępna i fizjologicznie aktywna niż tiaminę. Benfotiamina pomaga utrzymać zdrowe komórki w obecności glukozy we krwi, wspomaga stres oksydacyjny i wspomaga zdrowe starzenie się. Benfotiamina pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm glukozy przez zwiększenie ilości krwi i tkanki. Stężenie pirofosforanu tiaminy (TPP), biologicznie aktywna postać koenzymowa tiaminy TPP działa jako koenzym dla trzech krytycznych enzymów uczestniczących w metabolizmie glukozy: 1) transketolazy, 2) dehydrogenazy pirogronianowej i 3) a-ketogutaranu Dekarboksylazy. Te ostatnie dwa enzymy biorą udział w wykorzystaniu glukozy do paliwa. Tak więc TTP ma kluczowe znaczenie dla dostarczania energii przez komórkę.

Doctor's Best Benfotiamine zalety:


Wspomaga gospodarkę glukozową
Przyczynia się do zapobiegania powstawania stresu oksydacyjnego
Bioaktywna witamina B1
4-krotnie większa biodostępność
Reguluje gospodarkę glukozową
Zapobiega glikacji białek
Usprawnia metabolizm energetyczny
Skład wzbogacony leucyną
Zawiera „neuroaktywną” benfotiaminę
Wspiera funkcje układu nerwowego
Wpływa korzystnie na zdrowie psychiczneSuplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.