Ulubione
Konto
Koszyk

Doctor's Best Serrapeptase 120,000 spu 90 Kapsułek

157,90 zł

Sprawdzanie dostępności produktu...

Serrapeptaza jest enzymem proteolitycznym (rozkładającym białko) wytwarzanym w procesie fermentacji przez bakterie serratia 15. Serrapeptaza występuje m.in. w organizmach jedwabników.

Z dotychczas przeprowadzonych badań wynika, że serrapeptaza charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Używa się jej w celu złagodzenia dolegliwości bólowych towarzyszących bólom pleców i stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów, zespołowi cieśni nadgarstka i napięciowemu bólowi głowy. Ze względu na działanie przeciwzapalne serrapeptaza bywa używana w łagodzeniu objawów chorób zatok, zapalenia krtani i bólu gardła, infekcjom ucha, oraz obrzękom po-zabiegowym i żylnym, którym towarzyszy tworzenie się skrzepów krwi oraz chorób jelit. Z badań wynika, że serrapeptaza efektywnie oczyszcza zatoki u osób po operacjach, u których doszło do obrzęku twarzy. Szczególnie poleca się ją osobom cierpiącym na przewlekłe choroby o charakterze zapalnym.

Ze względu na swoje niezwykłe właściwości serapeptaza rozpuszcza zakrzepy krwi i może zmniejszyć żylaki. Inne badania wykazały, że serapeptaza może skutecznie usuwać płytki miażdżycowe bez uszkadzania przy tym zdrowych komórek wzdłóż ścianek tętnic.