Ulubione
Konto
Koszyk

Solgar Apple Pectin Powder Pektyna Jabłkowa 113.4 Gramów

86,90 zł

Sprawdzanie dostępności produktu...

Pektyny z punktu widzenia budowy chemicznej są polisacharydami i znajdują się w ścianach komórkowych różnych roślin, warzyw i owoców. Z punktu widzenia zdrowotnego i żywieniowego pektyny są rodzajem błonnika pokarmowego.

Błonnikiem pokarmowym nazywamy zespół substancji ścian komórkowych roślin, warzyw i owoców, nietrawionych i niewchłanianych w przewodzie pokarmowym człowieka. Mimo to błonnik pełni wiele niezmiernie istotnych funkcji, bez których organizm ludzki nie jest w stanie sprawnie funkcjonować i utrzymać się w stanie zdrowia.

Błonnik pokarmowy dzielimy na dwie frakcje ze względu na jego rozpuszczalność w wodzie a przez to i pełnione funkcje i rolę dla organizmu.

Błonnik rozpuszczalny w wodzie (pektyny, gumy, śluzy np. z owoców) – błonnik ten pod wpływem wody pęcznieje i zwiększa swoją objętość tworząc rodzaj galaretowego żelu.

Błonnik nierozpuszczalny w wodzie (celulozy, hemicelulozy, ligniny np. ziarna zbóż, warzywa) – jego zadaniem jest stymulowanie ruchów robaczkowych jelit poprzez podrażnianie receptorów, co sprzyja przemieszczaniu się pokarmów w celu wydalania.

Pektyna jabłkowa jest zatem żelującym się błonnikiem rozpuszczalnym w wodzie. W jelitach tworzy rodzaj bardzo przyjaznej zdrowotnie galaretki.

Pektyna jabłkowa charakteryzuje się całą gamą udokumentowanych korzystnych właściwości dla organizmu człowieka: wiąże metale ciężkie i wyłapuje toksyny, które razem z nią usuwane są z organizmu, reguluje gospodarkę kwasów żółciowych, wiążę je i usuwa z organizmu, obniża poziom cholesterolu, zmniejszając kaloryczność pokarmów, zwiększa uczucie sytości (kontrola wagi ciała), spowalnia wchłanianie cukru (kontrola poziomu cukru), zalecana jest w profilaktyce nowotworowej.

Możliwe zastosowania:

biegunki
choroby woreczka żółciowego
drażliwość jelit
hemoroidy
miażdżyca
modulowanie poziomu glukozy we krwi
nadwaga
oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich
profilaktyka przeciwnowotworowa
profilaktyka przeciwzawałowa serca
rany, zewnętrznie (jako roztwór wodny)
wrzody i krwawienie w przewodzie pokarmowym
wysoki poziom cholesterolu
zapalnie okrężnicy
zaparcia.Suplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia).
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.