Ulubione
Konto
Koszyk

Solgar Żeń Szeń Koreański Korean Ginseng 60 Kapsułek

129,90 zł

Sprawdzanie dostępności produktu...

Suplement diety Solgar Korean Ginseng jest to wyciąg z sproszkowanego korzenia Żeń-szenia Koreańskiego oraz nieprzetworzonego Żeń-szenia Koreańskiego. Takie połączenie pozwala na wykorzystywanie pełnej siły tego naturalnego zioła. Stosuje się go głównie w sytuacjach stresu, zmęczenia, słabej kondycji psycho-fizycznej, okersu menopauzy, powrót do zdrowia po przebytej chorobie.

Standaryzowany wyciąg z korzenia Żeń-Szenia Koreańskiego wraz ze sproszkowanym, nieprzetworzonym korzeniem Żeń-Szenia Koreańskie­go. Takie połączenie zapewnia pełną siłę działania zioła występującego w naturze.

Żeń-szeń działa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy (mózg, rdzeń kręgowy) podwyższając jego metabolizm. Zwiększa on stymulację mięśni przez impulsy nerwowe oraz poprawia metabolizm i aktywność mózgu. Właściwości żeń-szenia polegające na zapobieganiu zmęczeniu są powiązane ze zdolnością oszczędzania glikogenu w mięśniach. Podczas wykonywania długich ćwiczeń wspomaga on przekształcanie kwasów tłuszczowych w energię.

Wykazano, że żeń-szeń obniża łączny poziom cholesterolu w surowicy krwi, trójglicerydów i kwasów tłuszczowych, jednocześnie podnosząc poziom dobrego cholesterolu HDL Zmniejszona została również zdolność do zlepiania się płytek krwi.
WPŁYW NA WĄTROBĘ

Żeń-szeń powoduje zwiększenie aktywności makrofagów. Wątroba zawiera wyspecjalizowane makrofagi zwane komórkami Kupffera, które odpowiadają za usuwanie toksyn i odpadów z krwiobiegu. Zwiększa też syntezę białek w wątrobie. Ponieważ synteza białek w wątrobie jest często ograniczona u osób starszych, poprawa tego procesu przez żeń-szeń ma bardzo korzystny wpływ szczególnie na ich zdrowie. Stwierdzono, że żeń-szeń odwraca proces stłuszczenia wątroby spowodowanej przez złą dietę.


Suplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.